Wystawcy edycji Jesienne Sztuki 16 października 2022:

Buziwarte /rezydentka/
Stoisko 47

Buziwarte tworzy dodatki do wnetrz, które maja wprawiać w dobry nastrój:) aktualnie Buzi tworzy włochate, dywanowe lusterka, które są świetne do oglądania jak i przytulania ! 

BECHANN Anna Becherka /rezydentka/
Stoisko 17

BECHANN to nazwa marki i pracowni artystycznej w której powstają, nowoczesne, upcyclingowe obrazy do wnętrz oraz torby i biżuteria. Prace powstają „z pasji tworzenia, z tego co jest”. Są wynikiem połączenia emocji, doświadczeń i myśli z procesem przetwarzania starych, bezużytecznych kabli, zwykle komputerowych, pozyskiwanych głównie z Centrów Recyclingowych. Odkrywanie i kreowanie nowych form z istniejących, niepotrzebnych przewodów, w zgodzie z zasadami Zero Waste stało się misją i wizją przewodnią firmy BECHANN.

FONDU /rezydentka/
Stoisko 39

FONDU to polska manufaktura, która łączy niepowtarzalny design, charakteryzujący się obłą formą i bujną kolorystyką, a także ręcznym wysoko jakościowym rzemiosłem.

MIOOU /rezydentka/
Stoisko 40

MIOOU, to kocie meble dla kotów, które kochają drapać i odpoczywać albo w środku albo na zewnątrz. Mogą w nich spać kiedy tylko im się zachce, albo obserwować świat przez przezierne ściany gdy mają na to ochotę. MIOOU przyciąga koty jak magnes, bo są zrobione z ukochanych przez koty materiałów – tektury i filcu – bo w nie wbija się pazury z radością. My nie walczymy z kocimi instynktami, my dajemy kotom miejsce, w którym czują, że mogą robić wszystko, co tylko i jak chcą. MIOOU to kocie meble, które pokochają Twoje koty, ale także Ty i Twój dom.

Mito Sito Adam Lipman /rezydent/
Stoisko 46

MITO SITO to łódzka pracownia sitodruku i marka autorskich nadruków na koszulki, bluzy i inne przedmioty użytkowe. W naszej działalności możemy wyróżnić dwie najważniejsze wartości:

1) Wyjście ze sztuką z galerii i muzeów w przestrzeń publiczną – W nawiązaniu do tradycji grafiki artystycznej i z dbałości o jakość prezentowanych przez nas prac, każdy przedmiot spod skrzydła Mito Sito posiada nasz certyfikat autentyczności, który opatrzony jest roczną datą powstania odbitki, podpisem autora grafiki oraz numerycznym przedstawieniem nakładu. Dlatego wychodząc z domu w ubraniu z naszym printem stajesz się częścią ruchu promocji sztuki. Sztuki, która według nas ma szansę wzbogacić wrażliwość odbiorcy.

2) Odpowiedzialność względem środowiska naturalnego – Wszystkie nadruki są wykonane na materiałach uzyskanych z odzysku lub recyklingu lub nowych opatrzonych certyfikatami:

– GOTS – Global Organic Textile Standard – wskazuje na organiczność tkaniny, mniejsze zużycie wody na plantacji bawełny i przy produkcji ubrań.

– Vegan – wbrew pozorom jest to ważny certyfikat wskazujący na to że przy plantacji nie były wykorzystywane środki chemiczne masowo uśmiercające zwierzęta, które odwiedzają plantację.

– Fair Trade – certyfikat mówiący o tym, że do realizacji ubrania nie zostały pogwałcone prawa pracowników plantacji ani szwalni.

Dodatkowo, prowadzimy warsztaty z sitodruku, wykonujemy zlecenia i prowadzimy współprace z artystami.

Przychodnia Ceramiczna /rezydentka/
Stoisko 68

Zajmujemy się ceramiką toczoną na kole garncarskim i wypaloną w piecu opalanym drewnem, tworzymy głównie przedmioty użytkowe.

Yam Yest Design /rezydent/
Stoisko 43

Moją misją jest umilanie nastroju w Waszych wnętrzach. Co lepiej spełni to zadanie jak nie klimatyczne oświetlenie? Czerpię wielką frajdę z projektowania i wytwarzania małych, kolorowych i bardzo uroczych lampek nocnych. To konieczność zobaczyć moje lampki na własne oczy =) Zapraszam!

zACHwyty /rezydentka/
Stoisko 1

zACHwyty to wykonane ręcznie kolaże, powstające przez kojarzenie-kolażenie obrazów, fragmentów zdjęć, słów, czy kolorów, a także emocji i wrażeń. To bardzo osobiste obrazy, w których każdy może znaleźć coś swojego. Tworzone są, by służyć i zachwycać w formie obrazów, osobiście oprawianych przez autorkę w stare ramy, ale także w formie podkładek lub notesów. Wszystko w myśl idei „zero waste”, korzystając z przeczytanych już gazet i czasopism, starych fotografii i plakatów. Każdy kolaż to unikat, jako że Daga sprzedaje wyłącznie oryginały, nie robi przedruków. Wykonuje też prace na zamówienie.

AdaDekoruje
Stoisko 41

Od paru lat wykonuję ręcznie tkane makatki, dywaniki i zawieszki na ścianę. Inspiracją była moja babcia Irena, która tkała szaliki i berety ❤️

AngieXcuts
Stoisko 9

Zainteresowałam się kolażem w trakcie pandemii, ta forma wyrazu miała na mnie terapeutyczny wpływ. Podczas tworzenia zdecydowanie czuję się „na miejscu” i w połączeniu ze sobą. W kolażu uwielbiam łączenie elementów, które na pierwszy rzut oka – kompletnie do siebie nie pasują. Łączenie ich w jedną całość daje mi uczucie satysfakcji i spokoju. Moje prace cechuje raczej minimalizm, korzystam ze starych gazet, magazynów, wszelkiego rodzaju papieru, czasami sięgam po farby. Lubię eksperymentować z materiałami które akurat wpadają mi pod rękę.

Anna Damzyn
Stoisko 4

Tworzę ręcznie barwione dzianinowe poncza, swetry, szale z naturalnych przędz: lnu, wełny, bawełny.

Anna Wywiał Art
Stoisko 3

Tworzę oryginalne reliefy z tkaniny jutowej wg techniki autorskiej

Brzoskwinka Studio
Stoisko 44

ceramika

by tati
Stoisko 48

Tworzę unikatowe ubrania według własnych projektów z materiałów przyjaznych dla środowiska, zrównoważonych, pochodzących z recyklingu i wyłącznie wegańskich.

Dobry Format
Stoisko 2

Autorskie ilustracje i plakaty, prace fotomontażowe. Na targach oferuję wydruki moich prac w wysokiej jakości do formatu B1.

Dwukroopek Monika Sołdon
Stoisko 19

Dwukroopek – łódzka marka tworząca ilustracje i biżuterię artystyczną. Biżuteria tworzona jest według autorskich rysunków, wycinana z drewna i ręcznie malowana. Tu królują zwierzęta! 

Dziergalnia
Stoisko 45

Markę stworzyłam ponad trzy lata temu by zrealizować swoje pasje i rozwijać rękodzielnicze umiejętności. Tworzę w ekologicznym duchu, staram się by to co robię było niebanalne i wyjątkowe.

Emilia Śpiewak
Stoisko 13

Tworze plakaty, ilustracje i grafikę warsztatową – głównie litografię.
W swoich pracach często bawię się fakturami i formami aby w odpowiedni sposób ukazać atmosferę w swoich pracach.

ENDORFINY
Stoisko 7

ENDORFINY to przede wszystkim ROŚLINNA, RZEMIEŚLNICZA ALTERNATYWA dla SERÓW JAKOŚCIOWYCH z fermentowanych orzechów nerkowca, z innych pestek, z ciecierzycy i owsiane. Dzięki procesowi fermentacji zawierają kultury bakterii probiotycznych, więc są to PRODUKTY WYSOCE KULTURALNE.
Nie zawierają za to konserwantów, sztucznych barwników, aromatów i zagęszczaczy.
ENDORFINY to idea „slow”, to przepysznie i wyjątkowo.
Powstają z pasji do tworzenia przedmiotów niebanalnych, gotowania, eksperymentowania, dawania szczęścia i radości. Z pasji afirmującej życie, każde życie, stąd wykluczenie produktów pochodzenia zwierzęcego.
Wszystko jest tworzone ręcznie. Każdy etap produkcji wymaga wiele uwagi i energii ENDORFINY to dbanie o najwyższą jakość i atrakcyjny wygląd.

Elina Toneva Ceramika
Stoisko 69

Prezentujemy ceramikę użytkową i artystyczna do dekoracji wnętrz i użytku domowego, wykonaną różnymi technikami cermicznymi. 
Malarstwo figuratywne i abstrakcyjne, grafikę na papierze i tkaninie.

Fundacja Centrum Architektury
Stoisko 27

Fundacja Centrum Architektury to niezależna organizacja zajmująca się upowszechnianiem wiedzy o architekturze. Wydajemy książki, organizujemy wydarzenia, tworzymy audycje podkastowe. Nasza nowość to „Łódź. Ilustrowany atlas architektury”.

illumila
Stoisko 37

Tworzę ilustrację i sprzedaję w formie plakatu. Czerpię inspirację ze wszystkiego co mnie otacza, chociaż najbardziej pociąga mnie natura.

Kołodziej.Ceramika
Stoisko 34

Ceramika toczona na kole garncarskim.

Kamaryd
Stoisko 59

Kamaryd to biżuteria, która rezonuje z kobietami wrażliwymi na estetykę. Cechą charakterystyczną projektów jest równowaga między prostą formą i organicznością. To biżuteria z gestem! Projekty powstają w małej warszawskiej pracowni, gdzie często słychać stuk młotka i syk palnika. To biżuteria na lata. Projekty realizowane są pod hasłem projektowania odpowiedzialnego. Nie zadowalam się przelotnymi trendami, lecz projektuję biżuterię, która charakteryzuje się ponadczasowym designem i dobrą jakością wykonania. Biżuteria jest dla mnie wieloznaczeniowym przedmiotem, który łączy nas z przeszłością i teraźniejszością, a który przede wszystkim ma dawać przyjemność noszenia!

ka_wu_ceramika
Stoisko 67

O ceramice mogę 24/7 😉 Wykorzystuję różne metody pracy z gliną, toczę na kole i stosuję techniki ręczne. Najbardziej lubię wypalać prace w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, w raku i innych technikach plenerowych. Pociąga mnie rzeźba i wykorzystuję ją również w tworzeniu ceramiki użytkowej.

Leaf Pillows
Stoisko 35

Leaf Pillows to roślinki których nie da się przelać ani zasuszyć, a można się do nich przytulić. 

Lenn Jewellery
Stoisko 31

Lenn Jewellery to marka, która powstała z miłości do piękna, sztuki i jamników :). 
Jestem absolwentką projektowania biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wszystkie moje wyroby wykonuję ręcznie ze srebra próby 925. W swoich projektach staram się łączyć oryginalny design z użytkowością biżuterii. Lubię minimalizm i wyraziste formy. Lenn Jewellery to biżuteria stworzona dla kobiet pełnych pasji, które nie boją wyróżniać się z tłumu i cenią sobie nieoczywiste rozwiązania.

Lik
Stoisko 54

Lik nie tworzy projektów ślepo dążących do sprostania wymaganiom bieżących trendów.
Lik projektuje z pasją bawiąc się formą oraz fakturą. Szyje, dokładając wszelkich starań do detali i wykończeń. Maluje, farbuje odkrywając nowe techniki i technologie. Wszystko po to, by stworzyć dla Was ciekawe, uniwersalne, odważne, przez co nietuzinkowe, swobodne do stylizacji i wyrażania siebie rzeczy.
Aby zapewnić komfort i dać poczucie indywidualności, Wam, kobietom Odważnym i ciekawym.

Lui
Stoisko 66

Biżuteria wykonywana 100% ręcznie. Moją biżuterię charakteryzuje zamiłowanie do prostych, nieregularnych i asymetrycznych form. Tworząc biżuteryjne projekty często inspiruję sztuką japońską oraz naturą 🙂

Magdalena Rzeźniczak
Stoisko 60

Zajmuje sie recyklingiem gazet, łącze w całość uprzednio rozłożone obrazki na czynniki pierwsze tworzac nie zawsze oczywiste obrazki, często pełne humoru, jednak tez zmuszające do myślenia. 

Makanka Weavings
Stoisko 23

Cześć, jestem Ania, a to mój mały kramik! Tworzę makatki w nowoczesnym stylu – nie tylko klasyczne wiszące, ale też takie w ramkach lub okrągłe. Moje ulubione kolory to odcienie neutralne, jesienne oraz ziemi i tych używam w swoich pracach najczęściej, chociaż ostatnio przekonuję się także do innych palet. Używam głównie włóczek z odzysku, dlatego każda sztuka jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. 

namazane
Stoisko 56

Namazane to różne rysunki. Głównie niebieskie i czasami zabawne. Plakaty, ilustracje, koszulki, przypinki i wiele innych rzeczy

MOC
Stoisko 49

MOC Magic of Creation to odpowiedź na płynącą z duszy potrzebę wyjścia ze strefy komfortu i pokazania twórczości pełnej magii. MOC powstała z miłości do tworzenia, do kobiecości i do wzorów. Powstała, by otulać pięknem i kolorem. 

My Own Freckle
Stoisko 5

My own freckle to marka, która powstała z miłości do papieru i dobrego designu. Jej założycielką jest Marta Nawrocka – łódzka ilustratorka i projektantka graficzna. Na targach będzie można zakupić plannery, kartki okazjonalne, oraz autorskie ilustracje 🙂

Natalia Biegalska studio tatuażu PANI TU DZIARA
Stoisko 61

Hej! 
Jestem Natka Biegalska i tworzę plakaty, które są moim spojrzeniem na uwielbiane przeze mnie filmy i książki. Spotkacie też koty w pełni majestatu czy pieski w kolorowych chustach. Wszystko okraszone wyraźnymi, soczystymi kolorami.
Prace tworzone są pod czujnym okiem moich dwóch kocich asystentek, dziewczyny dbają też o jakość opakowań ,pozostawiając mi pole do pracy nad plakatami i wydrukami.

natbartczak studio Natalia Bartczak
Stoisko 57

Jestem graficzką i ilustratorką, prowadzę działalność pod marką natbartczak. Tworzenie ilustracji w formie plakatów oraz kartek okolicznościowych to moja odskocznia od pracy z klientem. W swoich autorskich działaniach sięgam najczęściej po inspiracje naturą i krajobrazem.

Nastroje
Stoisko 53

Nastroje to delikatne, kobiece ubrania i biżuteria, wykonane z największą troską o każdy detal. Wysokiej jakości tkaniny naturalne również upcyklingowe, odszywane w Polsce. Dziewczęca biżuteria hand-made

NEVER SIMPLE
Stoisko 14

Cześć, nazywam się Nina i działam pod nazwą NEVER SIMPLE, ponieważ wzory które projektuje nigdy nie są proste i oczywiste! Jestem studentką łódzkiego ASP na kierunku projektowanie graficzne i kilka miesięcy temu rozpoczęłam swoją działalność gospodarczą, mimo że wzory na tkaniny i dzianiny projektuje już od kilku lat. 
Moją największą inspiracją jest moja półtoraroczna whippetka Goldie, której podobiznę często zawieram w moich projektach. Z tkanin i dzianin z moimi wzorami szyje przeróżne rękodzieła, za równo dla ludzi jak i dla zwierzaków np. czapki, kominy, kocyki czy chusty. Na moim stoisku znajdziecie również plakaty, kartki, magnesy, szkice malarskie oraz grafiki artystyczne w podobnej tematyce. Większość moich projektów jest kolorowa, wesoła i wypełnia całą dostępną przestrzeń:) Często pojawiamy się na przeróżnych targach artystycznych w Łodzi, a w Internecie działamy na całą Polskę. 

NAWROTANKA
Stoisko 38

Jestem NAWROTANKA i ubieram w niebo.
Pomagam kobietom czuć się wspaniale bez wysiłku i diety za pomocą cialolubnych sukienek i kimon w kolorowe PRINTY.

Mam na imię Paulina (nie Anka ? 
Mieszkam w Łodzi, gdzie MALUJE MURALE i PROJEKTUJE kolorowe WZORY na ciałolubne UBRANIA (kimona, sukienki i dodatki).

UBIERAM w NIEBO – takie wygodne, kolorowe i pełne zachwytu. Nasze wnętrza są warte otulenia najlepszością – dlatego najpierw ręcznie rysuje wszystkie listki, ptaki i fale oceanu a potem układam je we wzór drukowany na naturalnych tkaninach, abyś czuła się WYJĄTKOWO.

NAWRACAM = zmieniam myślenie o kobiecym Pięknie, by ulice miast przestały być szare a sukienki ubierane tylko od święta.

Lubię sztukę bliską codzienności, taką wyjętą z ram muzeum i modę, która wydobywa indywidualne Piękno osoby, dając swobodę i RADOŚĆ z życia.

A Ty jaką masz supermoc?

NEXT
Stoisko 18

Tworzę w duchu Zero Waste. Pierwsze były białe obrazy strukturalne. W trakcie ostatniego roku poszerzyłam paletę kolorystyczną i komponuję pejzaże inspirowane kosmosem oraz medytacją. Dodatkowo sprzedaję printy artystyczne będące kopiami moich obrazów. 

Obiektor
Stoisko 55

Projektant graficzny i ilustrator mieszkający w Łodzi. Absolwent ASP w Łodzi. Pragnie tworzyć rzeczy piękne i wartościowe. W swoich pracach porusza tematy bliskie swojemu sercu. Miłośnik psów, dobrego żartu i kawy. 

oh!cott
Stoisko 64

Tworzę kolorowe dodatki do wnętrz: poduchy, dywaniki, magnesiki

Okiku
Stoisko 63

Jestem łódzkim projektantem oraz twórcą biżuterii autorskiej. Tworzę prace technikami jubilerskimi a do ich wykonania wykorzystuję metale kolorowe, żywicę, plexi, materiały przyrodnicze oraz odpady recyclingowe. Moje prace dedykuję wszystkim tym, którzy cenią sobie unikatowy styl. 

ONNA
Stoisko 26

Autorskie, szyte, malowane ręcznie torebki i kosmetyczki, głownie ze skóry naturalnej

PALMERAS
Stoisko 42

Szyjemy unikatowe ubrania damskie, które ozdabiamy printami powstałymi z autorskich zdjęć egzotycznej roślinności. Nasze ubrania to pojedyncze sztuki, powstające przeważnie z resztek tkanin, które starannie wyszukujemy w hurtowniach. Nasze wytwory na pewno zadowolą wielbicielki ponadczasowych i uniwersalnych krojów.

PICKY UPCYCLED
Stoisko 52

PICKY to koszule, plecaki, buckethaty oraz krótkie spodenki szyte w duchu upcyclingu ze starannie wyselekcjonowanych materiałów z odzysku. Z jednej tkaniny powstaje maksymalnie kilka podobnych produktów.

POPPY PAULINA RAMIĘGA
Stoisko 36

Zajmuję się tworzeniem ilustracji, które sprzedaję w formie kartek, plakatów, zakładek do książek i naklejek

Pracownia ceramika & garncarstwo
Stoisko 10

Pracownia prowadzi warsztaty ceramiki dla dzieci i dorosłych w Łodzi. Uczymy również toczenia na kole garncarskim. Tworzymy własną ceramikę oraz kraftowe świece naturalne Glina i Wosk.

projekt-owo
Stoisko 22

Mam na imię Agnieszka i stoję za marką projekt owo.Tworzę autorską biżuterię ze skóry naturalnej w duchu zero waste. Po produkcyjne skrawki skór wydały mi się idealne do tego aby dać im drugie życie i stworzyć z nich oryginalną biżuterię. Dostępne kolory łączę w ciekawe i niebanalne kompozycje,projektując mini kolekcje, głównie kolczyki i naszyjniki. Wszystkie elementy wycinam ręcznie,dzięki czemu każda sztuka jest unikatowa.

Protect Your Aura
Stoisko 33

AURA to wykonana ręcznie biżuteria z naturalnych nieoszlifowanych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Całość opiera się na wierze w naturalne właściwości kamieni, w ich energię i pozytywny wpływ na nasze ciało, umysł i ducha. Czujemy, że to spora odpowiedzialność, dlatego wkładamy w AURĘ całe nasze serca, a każdy z naszych produktów powstaje z dbałością i uwagą. AURA to przede wszystkim dobre intencje i życzenia.

Paulina Górniak
Stoisko 65

Projektuję, wycinam, odbijam. Grafiki artystyczne w różnych technikach, w różnych formatach. 

Sokoli Designs
Stoisko 24

Zakładając Sokoli Designs miałem na celu aby tworzyć produkty które będą bardzo użyteczne, ale jednak w odświeżonej i nowoczesnej formie. Przez ostatnie lata zawsze czegoś mi brakowało w moich rękodziełach i nagle coś strzeliło – drukuję 3d od lat, dlaczego nie wykorzystać tego aby w nietypowy sposób tworzyć dowolne produkty? W ten sposób w tym roku wystartowałem z jednoosobową manufakturą która dostarcza ciekawe lampki, stylowe zegarki i wiele innych, o których sam jeszcze nie wiem.

Rêvé Jewells
Stoisko 11

Rêvé jewells – biżuteria wykonana z kamieni naturalnych z dodatkiem elementów wykonanych ze srebra złoconego. 
Kamienia są niesamowicie piękne.
Dajcie się przekonać, że to właśnie naturalne kamienia najlepiej podkreślą waszą kobiecość. 
Idealnie się dopasują do waszych codziennych stroi i obrazów.
Zachwyci ludzi obok i sprawi, że będziesz chciała więcej ✨

re:zine studio
Stoisko 32

Tworzę plakaty jako reprodukcje pracy wykonanej ręcznie, tradycyjną techniką kolażu analogowego na tablicy malarskiej o grubości 3 mm. Projekt analogowy bez użycia komputera. 

Sad Human
Stoisko 62

Szyje i jakoś żyje ?

Skrzacie Ceramics
Stoisko 51

ceramika

Studio Stecka
Stoisko 25

Na co dzień jestem projektantka dla druku 3d. Od jakiegoś czasu łączę druk 3D z geometrycznymi formami dla ceramiki lejnej. 

SOYLO
Stoisko 15

Cześć jestem Magdalena! Prowadzę pracownię świec sojowych i wosków tuż przy lesie ? Dbając o każdy szczegół przygotowałam dla Ciebie świece ozdobne takie które zagoszczą w Twoim wnętrzu, oraz takie które otulą Cię zapachem ? Drugi wariant to woski zapachowe do kominka, oraz ceramiczne kominki zapachowe wykonane dla mnie przez zaprzyjaźnione studio ceramiki ? Wszystko pakowane jest ekologicznie, zwracam uwagę również na estetykę i jakość!
Przygotowuję również produkty które spiszą się jako podziękowania na różne okazje, zaprojektuje, wydrukuję na własnym ploterze i spersonalizuje specjalnie dla Ciebie ? SOYLO to lokalna marka zaprzyjaźniona z fantastycznym gronem łódzkich rękodzielników 

SZARAKI handmade
Stoisko 21

Moje prace powstają z potrzeby tworzenia i z zachwytu szarością. Proste formy wykonane ręcznie – od projektu, przez wybór materiału, wycinanie, splatanie, rysowanie, malowanie, wykończenie. SZARAKI handmade – zapraszam

Szmat Skład
Stoisko 50

SZMAT SKŁAD to marka stworzona przez Anię, Julię, Kamilę i Zarię. Poznałyśmy się na studiach w ASP w Łodzi. Nasze wspólne działania są owocem miłości do tkanin i potrzeby tworzenia czegoś wyjątkowego. Punktem wyjścia dla nas jest przede wszystkim dobra zabawa. Chcemy Wam przekazać fragment naszego szaleństwa w postaci puszystych koculi i wzorzystych pledów. Produkty oferowane przez Szmat Skład prezentują nasze autorskie wzory tkane w limitowanych seriach. Pragniemy by, dzięki stymulacji zmysłu dotyku kocule wspierały budowanie strefy komfortu i zachęcały do celebracji odpoczynku.

Tak to widzę
Stoisko 6

TAK TO WIDZĘ to małe rzemieślnicze studio ceramiczne, w którym czas płynie wolno, a każde z naczyń wykonywane jest ręcznie z dbałością o szczegół. Ceramika tworzona jest z pasji i radości wypływającej z jej powstawania. Właśnie te uczucia przekazuje swoim użytkownikom. Każde z naczyń jest inne, niepowtarzane, co czyni je wyjątkowymi i daje możliwość przywiązania do tej jednej wyjątkowej rzeczy.

u21artstudio
Stoisko 58

Jesteśmy kolektywem artystycznym skupiającym się na tworzeniu unikatowych grafik w technice kolagrafii. 

Up-life
Stoisko 12

Dajemy drugie życie rzeczom zużytym, porzuconym, niechcianym. Tworzymy sztukę użytkową z surowców wtórnych. Uczymy, jak minimalizować ilość produkowanych śmieci. Pokazujemy, jak pożytecznie i kreatywnie zagospodarować odpady. Inspirujemy do zastępowania szkodliwych nawyków konsumpcyjnych zdrowymi.

Wczesna Pora Weronika Maros
Stoisko 29

Wczesna Pora to jednoosobowa i jednozwierzakowa Łódzka marka dodatków szytych z jeansu, tworzona przez Weronikę Maros oraz Pana Kota Lucjana, zwanego również kierownikiem do spraw marketingu i promocji.
W asortymencie można znaleźć worko-plecaki, nerki w dwóch rozmiarach (małe – na podstawowe przydasie i Gigantyczne, które oprócz tych najpotrzebniejszych rzeczy mogą pomieścić nawet butelkę wina), torby, pokrowce na maty do ćwiczeń, kosmetyczki, opaski na głowę i frotki. Produkty powstają częściowo z tkanin z drugiej ręki- niechcianych spodni w dobrym stanie, czy pięknych zasłon i obrusów, dzięki czemu każda z tych rzeczy, to unikat – dwie takie same rzeczy z zasady nie powstają

Willow pracownia Dominika Kuźnia
Stoisko 30

Ręcznie robiona srebrna biżuteria inspirowana okresem modernizmu. Krótkie kolekcje, bądź pojedyncze egzemplarze 

WoodenTie
Stoisko 16

stoliki, taboreciki ,przedmioty mniej lub bardziej przydatne a to wszystko z drewna z odzysku  
które przez wielu nadaję się tylko na opał 

Zakretka
Stoisko 28

produkujemy chleby na zakwasie i przetwory o ciekawych smakach, bez konserwantów i polepszaczy smakowych

Zdolne Bestie
Stoisko 20

Zdolne Bestie to marka i pracownia z Opola, w której szyjemy kolorowe akcesoria spacerowe dla psów i innych zwierzaków już od prawie 3 lat. Dzięki temu, że większość pracy wykonujemy sami, możemy czuwać na jakością każdego wyrobu. Największą frajdę sprawia nam tworzenie szalonych wzorów na taśmy, z których szyjemy, jednak jeszcze większą wagę przykładamy do jakości końcowego produktu. Używamy taśm o atestowanej wytrzymałości i dedykowanych dla psów okuć kaletniczych. Słyniemy też z szybkiego czasu realizacji – zazwyczaj do 3 dni roboczych. Personalizacja akcesoriów to również dla nas żaden problem. Znajdziecie u nas wszystko, czego psio-ludzki team może potrzebować na spacerki – szyjemy obroże, smycze i szelki, a także dodatki do kompletu, jak etui na woreczki, saszetki na smaczki, nerki i breloczki. Sprawdźcie na www.zdolnebestie.pl

Znaki Szczególne
Stoisko 8

Znaki Szczególne to autorska, niszowa biżuteria z tajemnicą w tle. Dla smakoszy historii, industrialu i starego piękna. Zaglądam do przeszłości w poszukiwaniu znaków szczególnych – obiektów unikatowych, które dziś mogą zaistnieć w innej formie użytkowej. Inspirując się przeszłością , tworzę nowe. Obecnie mieszkam i tworzę w Hiszpanii , moją biżuterię można zobaczyć na stronie http://www.znakiszczegolne.com/ oraz na instagramie : https://www.instagram.com/znakiszczegolne/ Sklepy stacjonarne : SUERTE Zgierz ul Lechonia 2 , KINNARA Placa de Comte de Bunyol 1 Valencia.