Mito Sito Adam Lipman /rezydent/

MITO SITO to łódzka pracownia sitodruku i marka autorskich nadruków na koszulki, bluzy i inne przedmioty użytkowe. W naszej działalności możemy wyróżnić dwie najważniejsze wartości:

1) Wyjście ze sztuką z galerii i muzeów w przestrzeń publiczną – W nawiązaniu do tradycji grafiki artystycznej i z dbałości o jakość prezentowanych przez nas prac, każdy przedmiot spod skrzydła Mito Sito posiada nasz certyfikat autentyczności, który opatrzony jest roczną datą powstania odbitki, podpisem autora grafiki oraz numerycznym przedstawieniem nakładu. Dlatego wychodząc z domu w ubraniu z naszym printem stajesz się częścią ruchu promocji sztuki. Sztuki, która według nas ma szansę wzbogacić wrażliwość odbiorcy.

2) Odpowiedzialność względem środowiska naturalnego – Wszystkie nadruki są wykonane na materiałach uzyskanych z odzysku lub recyklingu lub nowych opatrzonych certyfikatami:

– GOTS – Global Organic Textile Standard – wskazuje na organiczność tkaniny, mniejsze zużycie wody na plantacji bawełny i przy produkcji ubrań.

– Vegan – wbrew pozorom jest to ważny certyfikat wskazujący na to że przy plantacji nie były wykorzystywane środki chemiczne masowo uśmiercające zwierzęta, które odwiedzają plantację.

– Fair Trade – certyfikat mówiący o tym, że do realizacji ubrania nie zostały pogwałcone prawa pracowników plantacji ani szwalni.

Dodatkowo, prowadzimy warsztaty z sitodruku, wykonujemy zlecenia i prowadzimy współprace z artystami.